Dlaczego warto wybrać CBD do leczenia jaskry?

23 marca 2021 0 przez bioetyka

Debata na temat CBD w jaskrze się nagrzewa. Czy CBD (znane również jako CBD) może być bezpiecznie stosowane do skutecznego leczenia jaskry? Czy jest odpowiednim substytutem leków na receptę, które są powszechnie przepisywane na tę chorobę? Jakie są możliwe skutki uboczne CBD w połączeniu z tymi lekami? To tylko kilka pytań, na które powinni odpowiedzieć ci badacze, którzy badają związek między CBD a jaskrą.

W ostatnich latach CBD zyskało reputację silnego naturalnego leku przeciwzapalnego i przeciwbólowego.

Obecnie eksperci medyczni badają przeciwzapalne właściwości CBD w leczeniu jaskry. Chociaż CBD w rzeczywistości nie jest lekiem, nadal jest badane pod ścisłą obserwacją pod kątem potencjalnego zastosowania jako lek. W rzeczywistości trwają obecnie badania kliniczne mające na celu ocenę skuteczności CBD w leczeniu jaskry i innych problemów z oczami.

Ponieważ CBD nie jest lekiem, musi polegać na swoich unikalnych właściwościach i sposobie działania w organizmie, aby było skuteczne. Podobnie jak sposób, w jaki organizm wchłania składniki odżywcze i usuwa toksyny, również wydala nadmiar płynów i innych odpadów przez odbytnicę do stolca. Jeśli występuje przeciążenie ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP), uszkodzenie nerwu wzrokowego jest powiększone, co prowadzi do zwiększonego ryzyka wystąpienia jaskry i zaćmy.

Pomimo swoich niesamowitych korzyści jako naturalnego środka przeciwzapalnego i przeciwbólowego, CBD w leczeniu jaskry nie powinno zastępować konwencjonalnych leków i terapii. Po prostu ma zbyt wiele zalet i zbyt wiele negatywnych skutków ubocznych, aby można go było zastąpić. Jeśli lekarz zleci chirurgiczne usunięcie oczu, nie powinieneś przyjmować CBD. Powodem jest to, że CBD może działać jako środek odurzający, narażając Cię na ryzyko prowadzenia pojazdów lub obsługiwania niebezpiecznych maszyn pod wpływem. Należy również tego unikać, jeśli zażywasz leki bez recepty zawierające alkohol, środki uspokajające lub jakiekolwiek leki obniżające IOP.

Mówiąc dokładniej, CBD to endokannabinoid, który działa jako częściowy agonista na poziomie układu nerwowego, działając na receptory CB1. Innymi słowy, wiąże się z receptorami mózgu, a nie je stymuluje. To sprawia, że ​​CBD działa wolniej niż niektóre z silniejszych leków neuroleptycznych. To sprawia, że ​​CBD jest świetną opcją dla osób, które są lekko zestresowane lub mają nadciśnienie IOP, zwłaszcza, że ​​nie powoduje euforii ani żadnych innych doznań psychologicznych. Ten brak aspektów psychologicznych sprawia, że ​​CBD jest dobrym wyborem również dla osób z nadciśnieniem IOP.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie wybierają CBD na jaskrę, jest to, że ma silne właściwości przeciwzapalne. Społeczność medyczna zidentyfikowała wiele przypadków, w których osoby z nadciśnieniem IOP były leczone związkiem, który powoduje stan zapalny oka, powodując dyskomfort, a czasem ból. Stosując CBD w leczeniu jaskry, pacjent jest w stanie złagodzić część lub całość tego stanu zapalnego bez konieczności przyjmowania leków, które powodują psychologiczne skutki uboczne, takie jak ibuprofen, paracetamol lub NLPZ.

Innym powodem, dla którego ludzie wybierają CBD do leczenia jaskry, jest to, że może pomóc zmniejszyć ilość płynu wypływającego z oka każdego dnia.

Wynika to z faktu, że stan zapalny powoduje zmniejszenie ilości płynu, który może skutecznie przechodzić przez oko, zmniejszając ciśnienie na nerw wzrokowy, a tym samym zmniejszając objawy jaskry. Chociaż może się to wydawać prostym rozwiązaniem, zmniejszenie ilości płynu wypływającego z oka każdego dnia może przynieść znaczne korzyści zdrowotne. Badania wykazały, że zmniejszenie drenażu płynu może pomóc w poprawie ogólnego stanu nerwu wzrokowego poprzez zmniejszenie ciśnienia spowodowanego wysokim ciśnieniem w oku.

Nawet jeśli towarzyszy mu konwencjonalne leczenie IOP, CBD na jaskrę może okazać się jeszcze bardziej skuteczne. Ponieważ ma zdolność obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego, może nawet zapobiegać uszkodzeniu nerwu wzrokowego, jednocześnie zmniejszając ilość płynu wypływającego z oka. To wszystko są ważne czynniki, które sprawiają, że CBD na jaskrę jest idealnym leczeniem.