Korzyści ze stosowania CBD w stanach zapalnych

11 stycznia 2021 0 przez bioetyka

Jeśli szukasz najlepszego CBD na stany zapalne, być może nie jesteś sam.

Świat internetu to Twitter z referencjami na temat efektów, czy to w postaci miejscowych środków CBD, czy gum CBD. To samo w sobie nie jest wcale takie nowe. Cudowne leki istnieją od zawsze i zawsze pojawiają się i znikają bardzo szybko. Ale jest jedna rzecz, która pozostaje niezmienna przez lata – ludzie ich pragną.

Prawdopodobnie można to prześledzić wstecz do czasów, gdy nasi przodkowie jaskiniowcy po raz pierwszy żuli surowe liście, aby złagodzić bóle mięśni. Ale może to być również związane z tym, kiedy człowiek po raz pierwszy zaczął zbierać własne zapasy leczniczych ziół i roślin. Wtedy, zanim pojawiła się nowoczesna medycyna, nasze instynkty przetrwania były nastawione na wykorzystanie tego, co miała do dyspozycji natura.

Dziś naukowcy przeprowadzili liczne eksperymenty na temat różnych rodzajów terapii na różne dolegliwości. Wiele z nich skupiało się na tym, jak różne leki działają w organizmie, jak oddziałują z innymi rodzajami leków i jak mogą pomóc złagodzić objawy związane ze stanem zapalnym. Wśród najciekawszych wyników uzyskano od grupy naukowców z Uniwersytetu w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Naukowcy ci przeprowadzili kilka testów z CBD pod kątem stanu zapalnego i odkryli, że faktycznie jest on bardziej skuteczny przy podawaniu doustnym niż przy stosowaniu miejscowym.

Niedługo potem świat dowiedział się o nalewkach CBD i żelach CBD.

To tylko dwie formy tej niezwykłej rośliny, zwanej także CBD. I chociaż od jakiegoś czasu jest stosowany w leczeniu skurczów mięśni i skurczów związanych ze stanem zapalnym niektórych części ciała, dopiero niedawno został wykorzystany jako sposób na zmniejszenie bólu spowodowanego stanem zapalnym.

Powodem, dla którego ta forma leczenia działa tak dobrze, jest to, że jest całkowicie naturalna. Oznacza to, że nie musisz martwić się o szkodliwe skutki uboczne, takie jak wiele leków na receptę i dostępnych bez recepty stosowanych w leczeniu przewlekłego zapalenia. Nie potrzebujesz recepty na CBD, co oznacza, że ​​nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o ich zakup lub posiadanie. A ponieważ jest to całkowicie naturalne, możesz kupić CBD bez martwienia się o niebezpieczeństwa wynikające z połknięcia niektórych innych leków i chemikaliów często zawartych w miejscowych maściach i kremach przeznaczonych do leczenia przewlekłego zapalenia. Jeśli szukasz bezpiecznego i skutecznego sposobu na złagodzenie bólu spowodowanego dolegliwościami zdrowotnymi, możesz spróbować CBD przeciw zapaleniu.

Podobnie jak każda inna substancja występująca w naturze, CBD ma swoje unikalne właściwości, które sprawiają, że jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Po pierwsze, ma właściwości łagodzące ból neuropatyczny, które pomagają zwalczyć ból i dyskomfort zarówno w ostrym, jak i przewlekłym zapaleniu. W rzeczywistości, kiedy CBD na stan zapalny jest stosowany w leczeniu przewlekłego zapalenia, pomaga go zmniejszyć, hamując reakcję zapalną, która została wywołana przez ból. To sprawia, że ​​CBD jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, który może być bardzo pomocny w zwalczaniu bólu neuropatycznego.

Dla osób cierpiących na choroby zapalne ból jest jedną z częstych dolegliwości, których doświadczają. Na przykład osoby cierpiące na zapalenie stawów leczone lekami na receptę mogą odczuwać bóle strzeleckie i skurcze mięśni, jeśli przyjmowana dawka leku nie jest odpowiednio monitorowana. W przypadku leków na receptę pacjenci są również narażeni na ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych na inne interakcje lekowe lub negatywne doświadczenia z lekami, takie jak nudności, wymioty, zawroty głowy, rozstrój żołądka i senność. Z tych powodów coraz więcej osób zwraca się do alternatywnych form leczenia bólu, w tym CBD na stan zapalny, aby pomóc im lepiej radzić sobie z przewlekłym stanem zapalnym.

Stosowanie CBD w stanach zapalnych ma pewne wady. Po pierwsze, wielu pacjentów, którzy zdecydowali się na CBD jako lek przeciwzapalny, nie jest w stanie prowadzić pojazdów ani obsługiwać ciężkich maszyn ze względu na możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Po drugie, CBD na stan zapalny może zakłócać skuteczność innych leków. Wreszcie, CBD w stanach zapalnych wymaga konsekwentnego dawkowania, ponieważ lek jest silnym przeciwutleniaczem i musi być regularnie uzupełniany, aby utrzymać swoją moc. Większość produktów zaleca pacjentom przyjmowanie jednego grama CBD na kilogram masy ciała lub około sześciu miligramów dziennie przez okres do trzech miesięcy, zanim spodziewają się zauważalnych skutków ubocznych.